Technologie

Základem všech motocyklů je revoluční motor Z-Force

 

Všechny Zero motorky využívají speciální Z-Force motor vyvinutý samotnou společností Zero Motorcycles. Motory jsou přibližně stejně velké a těžké jako konkurenční bezkartáčové motory, produkují však až o 130 % vyšší výkon a o 150 % vyšší točivý moment. Nevyžadují přitom žádné chlazení kapalinou ani vzduchem, protože komponenty vytvářející teplo jsou umístěné tak, aby teplo unikalo ven skrze hliníková žebra. Motor tak může být zcela uzavřen a není nutné na něm provádět žádnou běžnou údržbu.

Synonymem motoru Z-Force je obdivuhodný výkon a dechberoucí akcelerace kolem 3 sekund. Díky okamžité reakci na plyn a 100 % točivého momentu, která jsou k dispozici již od klidového stavu, má motocykl působivé jízdní vlastnosti.
 

 

Motocykly Zero můžete mít ve více konfiguracích

 

Většinu Zero motorek můžete získat v několika konfiguracích elektromotorů a baterií. V důsledku toho se pak od sebe liší v maximálních rychlostech, dojezdech i době nabíjení. Řady Zero S, Zero SR nebo Zero DS navíc obsahují i přídavný napájecí zdroj Power Tank, který přidá dalších 2,8 kWh ke stávající kapacitě, a prodlouží tedy dojezd o další kilometry. Jedná se o volitelné příslušenství a lze jej dokoupit i dodatečně.
 

 

Mobilní aplikace Zero Motorcycles váš motocykl perfektně doplní

 

Stáhněte si do svého telefonu aplikaci Zero Motorcycles a o svém motocyklu získáte užitečná i zajímavá data. Aplikace je k dispozici pro platformy iOS a Android. S vaším jednostopým parťákem se pak spárujete pomocí technologie Bluetooth.

Pomocí aplikace získáte podrobné informace o své Zero motorce, jako je odhadovaný dojezd, čas, za jak dlouho se nabije, počet cyklů nabíjení nebo třeba teplotu motoru. Můžete si přehledně zobrazit report o jednotlivých vyjížďkách, v němž například uvidíte, na kolik vás vyšel kilometr jízdy, kolik jste ušetřili oproti běžnému motocyklu se spalovacím motorem apod. S aplikací také budete mít přehled o veškerých novinkách výrobce.

  

 

Zero motorku nabijete i ze zásuvky u sebe doma

 

Velice praktické je, že Zero motorky můžete nabíjet kdykoli a kdekoli z běžné zásuvky, stejně jako když chcete doplnit šťávu svému telefonu. Připravte se však na dlouhé nabíjení, jak je u elektromotocyklů obvyklé. U konfigurací s největší baterií trvá z 230V zásuvky až předlouhých 9 hodin. Jedná se však o maximum, u dalších konfigurací je běžná doba nabíjení na 100 % kolem 4 až 5 hodin.

 

 

 

Rychlonabíječka Charge Tank

 

Pokud si však k motorce přikoupíte rychlonabíječku Charge Tank, budete ji moci nabíjet více než 2× rychleji, což v některých případech znamená už příjemnější 1,6 hodiny. To už je mnohem přijatelnější hodnota, přesto je to v porovnání s několikaminutovým tankováním běžného motocyklu dlouhá doba.

 

 

Jak ještě více prodloužit výdrž motorky na jedno nabití

 

 

A nakonec se podíváme na to, jak ve vašem motocyklu co nejvíce prodloužit výdrž baterie na jedno nabití. To je užitečné například při delších výletech, kdy se každý kilometr navíc hodí. Výdrž baterie tedy prodloužíte následovně:

  • Jezděte pomaleji a mírně, nikoli rychle a agresivně
  • Nezastavujte příliš často
  • Jezděte po rovinách, nikoli v kopcovitém terénu
  • Jezděte v předklonu, abyste snížili aerodynamický odpor
  • Vozte s sebou co nejmenší náklad
  • Jezděte na suché vozovce a v co možná nejméně větrném počasí
  • Mějte dostatečně nahuštěné pneumatiky
  • Mějte správně seřízený řetěz

Některý z motocyklů ZERO můžete řídit i s řidičákem skupiny A1 od 16 let nebo B osobní automobil !

Jak je to možné?

Relevantní hodnota pro potřebné řidičské oprávnění elektromobilních vozidel je nominální výkon, tzv. "15/30 minutes power" – nikoli maximální výkon. To znamená, že všechny motocykly ve verzi 11kW právě toto splňují.

 

 

SÍŤ dobíjecích stanic se neustále rozšiřuje

Pokud vyrážíte na delší cestu, máte dokoupenou rychlonabíječku Charge Tank a už teď víte, že budete potřebovat doplnit energii i po cestě, využijte k tomu přehlednou mapu s vyobrazením dobíjecích stanic. Jejich síť ještě není zdaleka tak hustá jako síť čerpacích stanic, situace se ale rok od roku zlepšuje. Momentálně se v Česku nachází přes 300 stanic, a to už je dostatečná hustota na to, abyste kdekoli pohodlně načerpali energii pro svůj motocykl. A pokud vyrážíte do zahraničí, tam je situace dokonce ještě lepší.

Napište nám

Využijte náš formulář a zašlete nám dotaz, zprávu, požadavek na informaci o motocyklech ZERO MOTORCYCLES.

Kontakt

Motocentrum EuroCycles spol. s r.o.
Oficiální dovozce motocyklů ZERO MOTORCYCLES.